İkitelli Org.San.Blg. Galvano Teknik San.Sitesi F:blok No:40

Close Icon
   
Contact Info     MAİL ADRESİ: ozturk(et)ozturkgalvano.com.tr

Kromaj kaplama gerçeği

indirMalesef İstanbul içinde kromaj veyahutta metal kaplama yapan 9000 küsür kaçak yapı vardır. Bu tür merdivenaltı çalışmanın İstanbulumuza büyük derecede zararları vardır. Çünkü atık dediğimiz sular kanalizasyona dökülmektedir. Malesef bu hususta devletimiz eksik kalmaktadır. Asit kokusu kirişleri belli bir zamandan sonra eritmektedir. Genelde Merdiven altı dükkanlar oldukları için bu tür firmalar bilerek yada bilmeyerek bulunduğu binaya zarar vermektedir. Üstelik baca sistemleri ve güçlü bir havalandırma sistemi olmadığı için hem insan sağlığına hem de bulunduğu ortama zehirli gaz vermektedirler.

Evet bu işi herkes yapmamalıdır. Kromaj kaplama, veyahutta her türlü metal yüzey kaplama konusunda çok titiz bir çalışma gerekmelidir. Devletimiz bu konuda ağır yaptırımlarda bulunmalıdır. Çevreye ve İnsan sağlığına müthiş zarar veren bu firmalara artık kim dur diyecek?

2013 yılı İtibariyle yeni bir döneme geçtik. Bulunduğumuz site pilot bölge kabul edildi. gelen müfettişler bir çok istekte bulundu. Evet biz bu lig de oynamaya hazırız. Devletimize sadığız! Vergimizi veriyoruz. Kaçmıyoruz. Ama bu kadar denetim altında iken Sehir için 9000 küsür kaplamacının olması nedir?

Tamam belki bu insanlar ile rekabet edemez hale geldik. Evet devletimiz bizi kollamıyor. Onu da geçtim. Allah aşkına soruyorum. Kullandıkları atık nereye atılmaktadır? Her önüne gelen siyanur ve asit temini ediyor. Kimyacılar herkese bir şeyler satıyorlar. Yok mu bu duruma dur diyecek olan? Yok mu İstanbulumuzu temizleyecek daha güvenilir halde yaşamamıza sebep olacak kişiler?

Deprem olunca 9000 bin bina sırf bu yüzden tedbirsizlik yüzünden yıkılacak. yazık günah değil mi? Merdiven altı, mahalle aralarında bu işler olur mu?

Comments are closed.